Ez már maga az eloxálás!
Ami 37%os Kénsavban történik(háztartási boltokban autó akusavként Literenként lehet kapni (200ft körül van litere)
Az eloxálás a kénsavban történő elektrolizálás
Az anód az amitz eloxálni szeretnénk!(+)a katód pedig a (-)Ezekhez aluminiumot használunk
Egy 12 voltos táp szükséges az elektrolizáláshoz ami kibír legalább 5A-rt
Szia!
Szuper amit csinálsz,de egy valamit nem árultál még el,vagy lehet,hogy csak én siklottam el felette!
Arra gondolok,hogy a kénsavat higitod-e vagy tömény kénsavban folyik az elektrolízis?? Ha hígitod akkor milyen arányban,mert gondolom a higitással a 37%-os kénsav már nem 37% lesz.
Válaszodat előre is köszönöm!
Üdv: Sámán
Üdv!
26"-os triál kerékpár vázát szeretném eloxálni kék vagy fekete színűre. Hamár valamilyik színre e kettő közül le tudnám annak örülnék. Nem vállalják el sehol mert befolyik a csőbe és kimarja, elgyengül, eltörik. De én úgy gondolom ha kellő időben közömbösítve van a sav, és a színezőanyagban kifőzve, nem lesz baja.
Hogyan tudnék akkora tárgyat eloxálni? Gondolom több idő kell hozzá, de mekkora katódot kellene használnom, és milyen áramerősséget mennyi ideig? Kádat úgy készíttetnék hozzá műanyagossal, hogy minimális mennyiségű sav kelljen hozzá viszonylag.
Ti mit csináltok a savval utána? Hova öntitek?
Üdv az lenne a kérdésem hogy a trisózás gyakorlatilag letisztítja a felületet? Illetve ha nem akarom festeni csak eloxálni akkor is ugyan ez a recepet/ menetrend?
Szia! Tetszik, amit leírtál, az volna a kérdésem,hogy mekkora méretig lehet eloxálni úgy, hogy szép legyen, és, hogy nem lesz-e foltos ha nagyobb felületet csinálok.
A másik kérdésem pedig az volna, hogy az arany színt milyen festékkel sikerült elérned.
Ja, és még annyi, hogy ha előtte polírozom, akkor lesz olyan szép fényes a felület?
Végig néztem a képeket. Le a kalappal barátom! Nem tűnik lehetetlennek, szerintem belevágok én is. :) Ha érdekel majd csinálok én is egy ilyen albumot és töltök fel képeket. :D Kíváncsi vagyok rá nekem menne-e. Köszi az instrukciókat. :)
Üdv Roli Hódmezővásárhely :D
ha alufelni, akkor azt elvileg lehet eloxálni, deee elég nagy kondér kell hozzá.
Fényező elég jó elox hatást el tud érni, ha jól tudom talán van valamilyen gyöngyház fényű festék, ami elég jó eredményt ad. Láttam már ilyet, egészen korrekt lett. Csak ugye felnin az közel sem olyan tartós, mint az elox.
@dave55: Na azt mondta a srác hogy elvileg minden szerves anyaggal lehet szinezni
Azt is mondta hogy neki a ruhafestékkel nem igazán jött össze a dolog
jaj,már regiztem
Nekem meg pont ez a bajom, már majd 1 éve építgetek, csak hiányzik belőlem a pontosság, ezért a repülőim ált. jobban repülnek háton mint hason.
Mer sóher vagyok vennii 1 gyárit, mert ugyis összetörném
ÉN RC autóban és tankban mozgok
Autóm és Tankom is saját gyártmány:D Nem azért mert nincs pénzem gyárira hanem mert imdok szerelni és jobbat csinálni mint a gyári;D
@mematyi: Nem értem, miért kellene por alakú festék, hiszen amúgy is oldatban kell felhasználni. (A kutya ott lehet elásva, hogy a folyékony ételfesték céklaporból és hasonlókból készül, ami tényleg nem jó.) Anilinfestékből viszont jó az alkoholos oldat is. Kevéske szesz nem zavarja a kémiai reakciókat.
@ricsi94: A festék beépül az alumínium-oxid rétegbe, csak azzal együtt kopik le. Ha semmi sem koptatja az alkatrészt, a színezés elvben örök életre szól. A napfény stb. ellenben szép lassan megbontja a színezékeket. A fekete, a barna, illetve a vörös és a sárga szín csak lassan változik, a zöld, kék és ibolya viszont egy-két év múltán kifakulhat az UV sugárzástól. A gyárak megfelelő lakkréteggel védekeznek ez ellen.
A fémbevonatok kényesebbek az áramsűrűségre, a hőmérsékletre. Alighanem igazad van, ha nem kísérletezel velük. Így is nagyon szép eredményeket értél el.
Magát az edényt (alumínium fazék) kellene katódként felhasználni, de akkor meg gondod lenne a szigeteléssel, vigyázni kellene a rövidzárlatra stb.
@XCode:Akitöl a receptet néztem ő azt mondta hogy nem kopott és nem fakult meg a napon az elox réteg
Azthiszem hogy kiséreletek tovább az ételfestékkel mert azzal máregyszer sikerült elérni a megfelelő színt csak a gond az lehet nagyobb alkatrészeknél hogy nem folyik át az elektroliton elég nagy áram,kisérletezek majd a katód méretével és akkor az áram is változik
@ikarus266: A metilénkék alkoholban oldott anilinfesték. Egy baj van vele, hogy savas és lúgos közegben más színt mutat (mint a fenolftalein, ami szintén anilinfesték). Sajnos semmilyen színezés nem tart örök időkig, és nehéz a jó minőséget házi körülmények között biztosítani.
@XCode: Szerves festékek - Akváriumoknál használatos Metilénkék oldat egész olcsó. Egy kísérletet mindenképpen megér, bár a pontos összetevőit nem ismerem.
@ricsi94: A Reanal laborban van minden, de sajnos az árak... Nem is érdemes próbálkozni, súlyos ezreket kérnek 25 g vegyszerért is. Igazi kék színt, amennyire tudom csak szerves festékkel lehet előállítani. A fémbevonatokkal elérhető kék meglehetősen halovány. Anilinfestéket művészellátó boltban láttam valamikor. Ezek is borsos áron vannak. A fém- és festékréteget is tanácsos lakkozással védeni, mert sajnos nem örök életű. A napfény, a levegő stb. előbb-utóbb mindent kikezd.